domino bramy

Jaką bramę wjazdową wybrać? czyli praktyczne bramy wjazdowe


Jaką bramę wjazdową wybrać? czyli praktyczne bramy wjazdoweWybór rodzaju bramy wjazdowej jest jednym z większych dylematów przed którym stajemy już podczas końcowych etapów budowy lub też modernizacji naszej posesji. W takim momencie po za samym wzorem dopasowanym owej bramy do ogrodzenia, powinniśmy wziąć pod uwagę również inny jednakże równie ważny czynnik o którym bardzo wiele osób nadal zapomina.

A zatem, odpowiedź na pytanie co należy wziąć pod uwagę w momencie kiedy wybieramy bramy wjazdowe jest bardzo prosta.

Przede wszystkim powinniśmy sklasyfikować podział bram wjazdowych na ich rodzaje, które pokrótce możemy określić jako dwa podstawowe:

Bramy rozwierne

mogą być doskonałym wyborem w przypadku wąskich miejsc, których ogrodzenie swoją długością nie pozwala na zamontowanie bramy przesuwnej lub też jej montaż mógłby odebrać nam kawałek przestrzeni, którą chcielibyśmy poświęcić na coś innego, na przykład przydomowy ogródek. Taki rodzaj bramy wymaga jednak nieco więcej przestrzeni już na samym podjeździe ponieważ skrzydło zazwyczaj otwiera się do wewnątrz posesji. Dodatkowym atutem bram rozwiernych jest prędkość z jaką się otwierają i niska moc automatyki potrzebnej do ich zdalnej obsługi.

Bramy przesuwne

natomiast to najpopularniejsze i najtrwalsze bramy wjazdowe, których sąsiedzi z pewnością będą nam zazdrościć. Mechanizm ukrywający skrzydło bramy wjazdowej równolegle do ogrodzenia pozwala zaoszczędzić wiele miejsca na podjeździe oraz zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych w momencie napotkania przeszkód jakie często mogą znajdować się na podjeździe. Również stabilność i niezawodność, które idą w parze z tego typu bramami niosą ze sobą jedynie ogrom korzyści.

Wzornictwo i kolorystyka obu z powyższych typów bram wjazdowych pozwalają dobrać doskonałe rozwiązania dopasowane do przestrzeni każdej posesji i gustu niezależnie od wzoru ogrodzenia.

Powrót

Wszelkie prawa zastrzeżone Domino - Bramy garażowe Wrocław 2016

Polityka prywatności