domino bramy

Ogrodzenia łupane - nowy trend w branży ogrodzeniowej


Ogrodzenia łupane - nowy trend w branży ogrodzeniowejOd momentu pojawienia się ogrodzeń łupanych na polskim rynku, branża ogrodzeń otworzyła przed konsumentami całkowicie innowacyjną ofertę.

Trend stosowania tego rodzaju ogrodzenia w celu otaczania oraz zdobienia terenu, nadal rośnie w zaskakującym tempie. I nie ma czemu się dziwić bowiem jest to idealny zestaw, który łączy w sobie dopasowane elementy wykonane w technologii wibroprasowanego betonu, opracowanego na potrzeby budownictwa wraz z zestawem elementów uzupełniających, nadające zupełnie nowej świeżości każdej działce budowlanej oraz przyciągające setki zazdrosnych spojrzeń sąsiadów.

System ten pozwala na wykonanie ogrodzenia, pełnej elewacji, garażu, budynku gospodarczego bądź też pełnych elementów aranżacji ogrodu, w krótkim czasie bez względu na nierówności podłoża. W tym miejscu przede wszystkim betonowe elementy systemu cechuje bardzo niska nasiąkliwość czy też wysoka odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia wszelkiego rodzaju. Ogrodzenia łupane dostępne są w kształtce łupanej, pustaku łupanym, pustaku ryflowanym, wraz z jego pełnymi wypełnieniami. A te z kolei występują aż w 13 liniach wzorniczych, tworząc przy tym ofertę ponad osiemdziesięciu doskonałych rozwiązań.

Rodzaje ogrodzeń łupanych

Istnieją trzy bazowe materiały, które dają możliwość wykonania innowacyjnych ogrodzeń łupanych. Oferują one jednak znacznie więcej możliwości oraz są też podstawą do tworzenia wielu innych elementów takich jak chociażby daszniki, donice czy też okapniki. Poniżej znajduje się ich krótka charakteryzacja:

Ogrodzenia z pustaka łupanego

pustak łupanyIch struktura przypomina dosyć znacznie bloki łupanego kamienia. Rodzaj tego typu pustaka idealnie sprawdzi się w wytwarzaniu obiektów gabarytowych czy też rozłożystych.

Kształtka łupana

Kształtka łupanaSkłada się z fragmentów pozwalających na bardzo szybkie i efektowne wykonanie pełnych elementów, takiego rodzaju jak chociażby mur słup czy też kolumna ogrodzeniowa. Warto tutaj wspomnieć, że elementy przypominają kształtem cegłę belgijską łączoną za pomocą zaprawy.

Pustak ryflowany

Pustak ryflowanyElement wykonany z betonu formowanego o charakterystycznej żebrowanej powierzchni. Znany jest on głównie z lat 70-tych. Powrócił jednak w 2012 roku do ofert firm budowlanych w niezwykle nowoczesnej kolorystyce co dziś pozwala osiągnąć wiele całkowicie nowych możliwości.


Czy ogrodzenia na bazie pustaka łupanego rzeczywiście są warte uwagi?

Zdecydowanie tak, jest to obecnie najszybciej rozwijana metoda ogrodzeniowa, a dzięki pustakom łupanym jest to również rozwiązanie zapewniające przede wszystkim szybki efekt finalny, który swoim wyglądem podbija serca klientów.

Ogrodzenia łupane cechują się wyrazistą estetyką kamiennego bloku, nadają się do niezwykle prostego i szybkiego montażu, ich dodatkowymi zaletami są trwałość i co ważne jakość wykonania, nie wspominając o najważniejszym czyli nowoczesnej estetyce zdobienia, która przyciąga spojrzenia.

Wszystkie elementy są tutaj zespojone zaprawą pozwalającą na wykonanie nieomal dowolnego kształtu, zapewniając przy okazji ogrodzeniu idealne dopasowanie do ukształtowanej powierzchni oraz możliwość komponowania ogrodzeń pasujących do każdego rodzaju elewacji według własnych, w pełni indywidualnych potrzeb oraz gustu.

Powrót

Wszelkie prawa zastrzeżone Domino - Bramy garażowe Wrocław 2016

Polityka prywatności