domino bramy

Rodzaje bram garażowych


Rodzaje bram garażowychAby właściwie dobrać bramę garażową, która będzie służyć nam przez długi okres czasu, należy postawić sobie kilka podstawowych pytań oraz określić warunki i wymagania dzięki czemu uda nam się dokonać najlepszego wyboru. Niezbędne w tym celu jest poznanie różnic pomiędzy bramami garażowymi dostępnymi na rynku bowiem jest ich kilka rodzai i każda z nich po za samym wyglądem, różni się także budową oraz możliwościami.
Podstawowy podział bram garażowych lub też, rodzaje i typy bram garażowych, dzielą się na:
- bramy segmentowe
- bramy uchylne
- bramy rolowane
- bramy rozwierne

Bramy segmentowe

Charakterystycznym elementem, który towarzyszy tego typu bramom jest sposób ich otwierania. Mianowicie podczas otwarcia, unoszą się pionowo ku górze po to aby schować się pod powierzchnią sufitu. Ten typ bramy nie wymaga dodatkowej powierzchni na podjeździe oraz nie znajduje się na drodze kolizyjnej ani wobec człowieka ani pojazdu znajdującego się w garażu.

Dodatkowym atutem tego rodzaju bramy są możliwości jeżeli chodzi o ciekawe wzornictwo i design, gdyż dzięki szerokim, połączonym ze sobą elementom, istnieje możliwość przebierania w dosyć szerokiej palecie wzorów i dekorów przez co brama prezentuje się doskonale i nie ogranicza przez to swojej funkcjonalności.

Bramy uchylne

Ten rodzaj bram garażowych jest również często spotykany przy domkach jednorodzinnych. Podnoszenie oraz opuszczanie bramy podobnie jak w przypadku bramy segmentowej, odbywa się pod powierzchnią sufitu. Nie mniej jednak, brama podczas obsługi, wymaga nieco więcej miejsca od strony wjazdu, gdyż jej konstrukcja składająca się z jednej płyty, w środkowej fazie otwarcia i zamknięcia wystaje po za linię wyznaczającą granice garażu.

Najchętniej stosowana kolorystyka w tym przypadku to jednolity kolor, który zlewa się z resztą budynku. Dzięki płaskiej, jednolitej płycie, zarówno brama jak i nieruchomość, stanowią niemal spójną jedność.

Bramy rolowane

Bramy rolowane działają na tej samej zasadzie co rolety okienne. Składają się z wielu połączonych ze sobą, wąskich elementów, przez co za wykorzystaniem ich bezkolizyjnej łamliwości, bez najmniejszego problemu mogą schować się w kasetce roletowej, zawieszonej tuż nad bramą.
Miejsce wymagane do ich instalacji oraz obsługi jest maksymalnie zredukowane przez co cała funkcjonalność chowa się w niewielkiej kasetce i nie wymaga dodatkowej powierzchni ani wewnątrz garażu ani po za nim. Droga otwarcia i zamykania bramy rolowanej jest całkowicie bezkolizyjna. Wbrew pozorom, takie bramy są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a wszystko za sprawą ich fundamentalnej konstrukcji, która zapobiega przebiciu się oraz otwarciu przez niepowołane to tego osoby.


Bramy rozwierne

Klasyczne rozwiązanie, które występuje w kilku rodzajach. Bramy rozwierne mogą być jedno lub też dwu skrzydłowe. Ich zasada działania jest dokładnie taka sama jak w przypadku drzwi wejściowych. Oparte na zawiasach skrzydła, otwierają się do zewnątrz zabierając przy tym miejsce równe długości ich skrzydeł na zewnątrz garażu. Nie jednak są to bramy uznawane za najsolidniejsze i wzornictwem wcale nie odbiegają od pozostałych rodzai.

Powrót

Wszelkie prawa zastrzeżone Domino - Bramy garażowe Wrocław 2016

Polityka prywatności